Namų šiltinimas jūsų nenuvils svarbią akimirką

namu-siltinimas

Kvėpuojanti, ekologiška šilumą ir garsą izoliuojanti medžiaga-ekovata. Jos  pagrindą  sudaro tokie komponentai, kurie kiekvienais metais  užkariauja  statybininkų populiarumą.  Bet kurio projektuotojo ir statybininko pagrindinė  užduotis namui  užtikrinti maksimalų šilumos ir garso  izoliavimo lygį.  Tačiau  namų šiltinimas naudojant  ekovatą  iš principo  skiriasi nuo  kitų  analogų, kurie yra parduodami rinkoje. Ekovata tai yra medžiaga, kuri nepalieka jokių tarpų, ji yra labai lengva, jos  sudėtyje  yra  tik natūralūs komponentai ( antrinė  celiuliozė, nekenksmingi antipirenai ir  antiseptikai, kurie yra naudojami medicinoje ir nedaro jokios žalos žmogaus  organizmui).  Tokios  sudėties dėka  ekovata  yra  visiškai saugi, taigi ją  galima  drąsiai montuoti ir naudoti.  Ekovata puikiai dera prie  kitų statybinių medžiagų, ji gali  būti derinama  su  betonu, stiklu, plytomis, metalu.  Ji yra biologiškai  atspari ir ilgalaikė. Kadangi  jos  sudėtyje  yra  boro ir druskų, todėl  ji  išvengia  mikroorganizmų  naikinimo ir statinius  apsaugo  nuo puvimo, neleidžia daugintis  grybeliui. Nemalonus boro junginių  skonis garantuoja, kad  konstrukcijose nesiveis graužikai ir  vabzdžiai.  Suomijoje buvo  atliktas namų tyrimas, kurie  buvo  apšildyti  ekovata  jau 80 metų.  Šios medžiagos  sudėtis  ir pirminė  forma  nepasikeitė.  Tikrai ne daug medžiagų yra tokios ilgaamžiškos. Be to, namų šiltinimas ekovata  nepareikalaus papildomų išlaidų aptarnavimui arba keitimo  po tam tikro laiko.

Ekovata  yra  atspari drėgmei medžiaga, ji neleidžia  susidaryti kondensatui, ji  sugeba  akumuliuoti  ir  atiduoti  natūralią  drėgmę be  izoliuojančių savybių praradimo, kadangi  jos  sudėties pagrindas yra  celiuliozės pluoštas.  Ekovata  sugeba reguliuoti  drėgnumą, atitinkamai namas gali kvėpuoti, o jo šeimininkas pamirš kas tai yra drėgmė ir pelėsis.  Taip pat namų šiltinimas naudojat šią medžiagą padės ne taip greitai įsiliepsnoti gaisrui.  Geros priešgaisrinės  savybės yra prieinamos, kadangi jos  sudėtyje  yra boro, kuris  neleidžia išplisti liepsnai.  Kai borą  veikia  aukšta  temperatūra jis pradžioje netenka  vandens, vėliau polimerizuojąsi ir pavirsta į  stiklo sluoksnį šiltinimo medžiagos paviršiuje.  Tuo pačiu yra  sukuriamas barjeras  liepsnai ir yra  apsaugomas vidinis medžiagos  sluoksnis.  Degimo metu išsiskiria degimo dujos.  Ekovata  turi pasipriešinti ugnies poveikiui, taigi ji  neliepsnoja ir nelaša  gaisro atveju. Tokiu  būdu nesusidaro degantys  lašai, kurie uždega  grindų paviršių.  Ši medžiaga tik lietai rusena, neišskiria jokių kenksmingų dujų, kurios  yra pirmoji žmonių žūties priežastis.  Be nuolatinio ugnies šaltinio poveikio medžiaga labai greitai pradeda  gesti.  Ekovata  yra priskiriama  sunkiai užsidegančių medžiagų grupei, tai yra  patvirtinta įvairiais  bandymais ir gautais  sertifikatais.
Namų šiltinimas atkliktas naudojant ekovatą neleis  įvykti konstrukcijos  nusėdimui. Atliktu tyrimai vertikaliose konstrukcijos parodė, kad  vibracijos rezultatėtai, kai  buvo naudojama  mineralinė  vata padarė tam tikrą poveikį, tačiau ekovata, priešingai dar šiek  tiek išsipūtė.  Šis  fenomenas yra paaiškinamas priešingų jėgų poveikiu, kuris  veikia  celiuliozės pluoštą.  Ekovata  gali pasigirti  puikiomis garsą  izoliuojančiomis  savybėmis. Konstrukcija, kuri yra  apšildyti naudojant šią medžiagą praleis kur kas mažiau triukšmo.  Ekovata  neturi daugybės  trūkumų, kuriuos turi kitos  izoliuojančios medžiagos. Ji puikiai išsaugo šilumą net būdama  labai sudrėkusi, jis  nesušąla.  Iš esmės jos  elgesys  yra labai panašus į medienos, kadangi ji išlygina drėgmę, padeda  sukurti palankų mikroklimatą patalpoje, tai yra puikus  garso izoliatorius.  Efektyvaus  ekovatos tarnavimo laikas yra praktiškai lygus  pastato tarnavimo laikui.  Ko gi galima  daugiau norėti, kai yra organizuojamas namo šiltinimas? Tikriausiai, kad nieko, kadangi  viską ko reikia gali suteikti būtent ekovata. Ji jūsų nenuvils svarbią  akimirką.

 

 

Leave a Reply